Wprawdzie wiosna dopiero daje się we znaki, ale warto pomyśleć o dniach pełnych słońca. Przygotowania do lata najlepiej rozpocząć już teraz. Zaplanujmy zakupy i wybierzmy najmocniejsze punkty letnich stylizacji, unikając niepotrzebnych wydatków i nietrafionych stylizacji.

Sezonowe dodatki modowe

Pasjonatki mody wiedzą, że ubrania i dodatki powinno się kupować z sezonowym wyprzedzeniem. W praktyce oznacza to, że zimą kupujemy bazowe ubrania na wiosnę, a wiosną kompletujemy garderobę letnią. Jeśli włączymy dowolny program poświęcony modzie to bez trudu odkryjemy, że projektanci promują swoje kolekcje z półrocznym wyprzedzeniem.

Zgodnie z tą zasadą kolekcje wiosenne oglądamy na jesiennych pokazach, a zimą widzimy już propozycje na lato. Dzięki temu popularne marki mają czas na dostosowanie linii odzieżowych do najnowszych trendów, a wierne fashionistki mają szansę promować nowe style. Nie jest to specjalnie trudne, gdyż moda w Polsce jest opóźnionym naśladowaniem trendów zachodnich. Wystarczy zatem poszukać na aukcjach i sklepach internetowych, by powitać nowe trendy wraz z pierwszymi kolekcjami sklepowymi. Pierwsze dni wiosny skłaniają zatem ku solidnym przygotowaniom do lata.

Letnia garderoba – co kupić?

Co powinno znaleźć się w każdej letniej szafie? Przede wszystkim wygodne płaskie buty, bawełniane koszulki i szorty. Buty muszą łączyć w sobie praktyczność i wygodę, co jednak ie oznacza, że mają być całkiem estetyczne. Przełamujmy klasykę nowoczesnością – wybierzmy tradycyjny fason, ale w soczystym kolorze lub z nietypową ozdobą. Ta sama zasada dotyczy pozostałych ubrań i dodatków. Warto zainwestować także w ładną sukienkę, koniecznie z naturalnego materiału. Jeśli kupimy ubrania syntetyczne, to po pewnym czasie przykleja nam się do ciała, co nie jest ani wygodne, ani estetyczne.

Koroną zakupów są stroje kąpielowe – niezbędne dla tych, którzy kochają pluskanie w wodzie. Strój kąpielowy przyda nam się także do opalania, dlatego powinniśmy mieć go w wakacyjnej torbie. Najważniejszym dodatkiem są okulary przeciwsłoneczne. Zwracajmy uwagę na to, czy posiadają odpowiednie filtry – oczy wymagają jeszcze większej ochrony niż skóra. Nie kupujmy kilku par na bazarze, zamiast nich wybierzmy jedną naprawdę dobrą.