Obecnie depilator laserowy to urządzenie które zyskuje na popularności.

Jak działa depilator laserowy?

Depilator laserowy działa na zasadzie zjawiska fototermolizy, urządzenie emituje wiązkę światła która przenika pod skórę niszcząc cebulki naszych włosów.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna dla naszego zdrowia to często zadawane pytanie przez klientów przymierzających się do zakupu tego urządzenia, odpowiedz jest oczywiście twierdząca.
Przenikalność wiązek światła jest taka aby dotrzeć tylko do cebulek naszych włosów nie wpływając w żaden inny sposób na inne struktury naszych komórek.

Rankingi depilatorów laserowych uwzględniają również temat odczuwania bólu podczas depilacji, oczywiście nie jest to tak bolesne jak korzystanie z tradycyjnej metody z woskiem, przy laserowej depilacji możemy jedynie odczuwać delikatny dyskomfort taki jak mrowienie czy szczypanie skóry.

Depilacja w salonie czy na własną rękę?

Czy depilacja na własną rękę jest gorsza od tej wykonywanej w salonie kosmetycznym ?
Jak wszystko ma swoje plusy i minusy, samodzielnie robiąc depilację musimy poświęcić na to więcej czasu, aczkolwiek w obu przypadkach zabieg musi być często powtarzany w celu utrzymania oczekiwanego efektu. Przy zakupie depilatora laserowego na własny użytek musimy przygotować się do dużego jednorazowego wydatku który z biegiem czasu z pewnością nam się zwróci ponieważ zabiegi tego typu w salonach kosmetycznych nie należą do najtańszych.