Gdy na skórze ud, bioder, pośladków bądź brzucha dostrzegasz dobre nierówności dodatkowo grudki, niestety oznacza to, iż także Ciebie dotknął kłopot cellulitu. Marchewkowa powłoka może wystąpić się u nas, niezależnie od naszego wieku, albo prowadzonego stylu życia. Według lekarzy, ta dolegliwość dotyczy większości dorosłych pań, jednak może ponadto wystąpić u młodych dziewcząt. Oddziałuje na to poziom estrogenu. Jego wahania są najniebezpieczniejsze w momencie dojrzewania bądź w okresie brzemienności. Także wykorzystywanie terapii hormonalnych może zakłócić poziom tego hormonu. Rezultatem będzie wystąpienie cellulitu.

Czy jest skuteczna recepta na cellulit?

Nieszczęśliwie, nie powstała do tej pory cudowna kuracja bądź recepta, jaka by pomogła definitywnie się pozbyć tego kłopotu. Cellulit bardzo często jest zdeterminowany od naszych uwarunkowań genetycznych. Są natomiast nawyki, dzięki jakim możemy zmniejszyć jego występowanie. Wymaga to od nas cykliczności dodatkowo silnej woli. Zwłaszcza zdrowa dieta, a dodatkowo ćwiczenia pomogą nam uzyskać upragnione rezultaty. Z tym, że wyniki będziemy umiały zarejestrować dopiero po pewnym czasie. Dużo dam decyduje się ponadto na korzystanie ze specjalistycznych preparatów, bądź smarów. Należy jednak także tu uważać, bo nie każda spośród nas może je użytkować. Przeważnie ze względu na występowanie w nich jodu, niewiasty narzekające na choroby tarczycy winny być szczególnie ostrożne.

Przezwycięż cellulit

Mnóstwo dam aby pozbyć się marchewkowej warstewki, decyduje się na poddanie zabiegom proponowanym przez kliniki medycyny estetycznej. Już po niewielu zabiegach, nasza skórka odzyska swój dobry wygląd. Celem takich zabiegów, jest przede wszystkim usprawnienie krążenia w skórze również usunięcie obrzęków. Jednym z powszechnie wybieranych jest zabieg Vela Shape. Polega on na miejscowym rozgrzewaniu ciałka. Wysoka temperatura łamie także zwalcza komórki tłuszczowe. Już po jednym zabiegu można zobaczyć wyniki. Skóra ulega ujędrnieniu, wygładzeniu, także odzyskuje swój dobry stan. Dla dostania korzystniejszych rezultatów zaleca się powtórzenie zabiegu cztery razy.